Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. února 2020 Lenka

V Gaze nastaly veřejné popravy "kolaborantů"

21. 11. 2012 9:50:33
Tentokrát Arabové vraždí Araby. Podobně jako tomu bylo v Egyptě v době „arabského jara“, začal i teď v Gaze hon na údajné izraelské špióny a kolaboranty. Nejde ani tak o popravy, to by musel nejdřív proběhnout soud, muselo by zaznít obvinění a obhajoba a pak by padl přiměřený trest. Ale tady jde o lynčování a vraždy za bílého dne. Dnes v úterý se tím hrdě pochlubili mluvčí Hamásu ve vysílání jejich rozhlasové stanice Al Aqsá. „Popravili jsme šest agentů sionistické okupace,“ říkají.
"Popravení" kolaboranti. TV/radio Al-Aqsá.

bikers_bodies_dragged.jpgSvět se o tomto výkonu spravedlnosti dověděl v pátek ze zpráv New York Times, který získal popis jedné takové „popravy“ od náhodného svědka. Taxikář Wael Mohamed pozoroval celou událost ze schodů u mešity. Přijel džíp, z kterého dva maskovaní muži vyvedli spoutaného zajatce. Později byl identifikován jako Ashraf Qaida. Teroristi ho postavili pod plakát Hamásu a třikrát zezadu střelili do hlavy. „Pořád žil,“ říká taxikář. „Sundali mu pouta, obrátili ho vzhůru nohama a znova do něj stříleli.“ Jeden z pachatelů pak u mrtvého těla vylepil plakát, který oznamoval, že popravu vykonaly brigády Al-Qassam, vojenské křídlo Hamásu, a uváděl údajné zločiny popraveného. Po čtvrthodině přiběhl dav, který přikryl mrtvé tělo igelitovámi taškami. Po další čtvrthodině tělo odvezla sanitka. Veřejná poprava měla být zřejmě výstrahou pro ostatní.

bodydragged.jpgTo se stalo v pátek. V úterý přišla zpráva o dalších šesti popravách a na webu rádia Al-Aqsá se objevily drastické fotografie, na nichž jsou vidět tři popravení muži s rukama svázanýma za zády. Mrtvoly leží volně na ulici, kolem nich stojí dav arabských mužů s obligátními mobily a fotí si tu atraktivní podívanou. Některé záběry se objevily na youtube. Záhy se objevily fotografie rozesmátých mužů na motorkách, ke kterým mají řetězy připoutané další popravené kolaboranty.

Popravy a hon na špiony

bodydragged2.jpgK podobným jevům dochází ve chvilkách davového fanatismu a vnějšího ohrožení. Za „arabského jara“ v Egyptě nastal podobný jev. Hledali se izraelští a američtí špioni, pořádal se hon na izraelské turisty, který nakonec vyvrcholil útokem na izraelskou ambasádu. Nejslavnější obětí špionománie byl Ilan Grapel, židovský student práv, který byl egyptskými vlastenci „zadržen“, právě když z jedné internetové kavárny posílal supertajné emaily Mossadu. V říjnu 2011 ho Egypt propustil výměnou za osvobození 25 teroristů.

Málo se ale ví o tom, že trest smrti se praktikuje na území Palestinské samosprávy a v pásmu Gazy i v době míru. Ne ze strany krvelačných Izraelců, ale ze strany Arabů vůči Arabům. V roce 2011 bylo na území Palestinské samosprávy vyneseno 6 rozsudků smrti, ale nevíme, kolik jich bylo vykonáno. Za dobu své vlády v pásmu Gazy vykonal Hamás 14 poprav. V září 2012 pak soudně usvědčil jednoho muže z kolaborace pro Izrael.

Trest smrti hrozí ale i tomu, kdo prodá dům či jinou nemovitost Židům. Palestinská samospráva považuje prodej domu či nemovitosti Židům za zločin už od roku 1994, od roku 1997 za něj hrozí trest smrti. Popravu však musí schválit prezident samosprávy a ten ji v případě "kolaborantů" většinou nepovolil. "Odsouzení" však byli i přesto zpravidla zavražděni. V dubnu 2012 byl odsouzen k smrti jistý Mohamed Abu Shahala za to, že Židům prodal jeden dům v Hebronu. V sehraném soudním procesu se Shahala po mučení přiznal nejen k tomu, že zprostředkoval prodej domu Židům, ale i k tomu, že je dlouhá léta tajným špionem Mossadu.

Jiná demokracie?

Komentátoři se shodují v tom, že tyto veřejné popravy údajných kolaborantů mají zastrašovat veřejnost. Nejsou to činy určené pro západní média, ale pro místní obyvatelstvo pásma Gazy. Myslím, že každý, kdo píše o arabsko-izraelských konfliktech v tom duchu, jako kdyby teroristické skupiny reprezentovaly jednomyslně vůli lidu, by měl brát tyto skutečnosti v potaz. Politický útvar, který vytvořila vláda Hamásu v pásmu Gazy, není žádná demokracie.

V médiích se často opakuje, že Hamás byl zvolen demokraticky a že to není teroristická skupina, protože má i SOCIÁLNÍ PROGRAM. „Demokraticky“ byl zvolen v roce 2006, tedy před šesti lety! Vlády nad pásmem Gazy se chopil násilím po občanské válce v červnu 2007. Od té doby se další volby nekonaly a režim, který tu Hamás vybudoval, rozhodně nepřeje svobodě projevu, ani nerespektuje lidská práva arabského obyvatelstva. Kromě těchto poprav bych upozornil taky na nedávno potlačenou demonstraci žen v pásmu Gazy, k níž také došlo během této války.

A sociální programy? Tohle svaté zaklínadlo zastírá, že prioritou Hamásu a jeho partnerů je pokračování teroristických útoků proti Izraeli, a ne budování demokratického a prosperujícího státu. Nesmyslné politice pokračujícího teroru obětovali vůdci Hamásu vše. Nechali zničit zemědělská zařízení, která jim zanechali Izraelci, protože je raději využívají pro budování tunelů a vystřelování raket na Izrael. Současná válka je v první řadě důsledkem této nesmyslné politiky arabských vůdců. Novináři, kteří teď otiskují články o nadšené podpoře Arabů vůči Hamásu, by měli vzít v potaz, že místní obyvatelé mohou těžko vyjádřit nesouhlas, když mají před očima veřejně popravované „kolaboranty“ a jejich rozhled je omezen jednostraným zpravodajstvím a nenávistnou výchovou. Ti, kteří líčí izraelskou „okupaci“ jako to úplně nejhorší porušování lidských práv, by měli vzít v potaz, že Izraelci se takhle k Arabům nechovali. Takhle vypadá reálně režim, který si Palestinci vybudovali sami na území pod svou kontrolou.

shotcollaboratosGaza.jpg

collaborator2.jpg

collaborator5.jpg

ZDROJE:

Al-Aqsa (rádio Hamásu): http://www.alaqsavoice.ps/arabic/index.php?action=detail&id=103633

Maan (agentura Palestinské samosprávy): http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=540228

ynetnews.com (Izraelské noviny): http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4309436,00.html

New York Times: http://www.nytimes.com/2012/11/17/world/middleeast/suspected-collaborator-with-israel-executed-in-gaza.html

VIDEO youtube.com

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DQhhwvG6KU5E%26feature%3Dplayer_embedded

Autor: Ivo Cerman | středa 21.11.2012 9:50 | karma článku: 36.55 | přečteno: 8565x

Další články blogera

Ivo Cerman

O české vině za holokaust

Dne 4. února 2020 bude na německém velvyslanectví v Praze představena „exportní“ kniha, která světu představí Čechy jako iniciátory a spolupachatele holokaustu.

3.2.2020 v 10:50 | Karma článku: 44.97 | Přečteno: 8856 | Diskuse

Ivo Cerman

Co je špatně v minisérii Marie Terezie

Scénáristka Mirka Zlatníková se rozhodla vylepšit historii seriálovými metodami a výsledek byl tragický.

13.1.2020 v 10:53 | Karma článku: 45.23 | Přečteno: 11035 | Diskuse

Ivo Cerman

Skončeme s moralizováním

Nový rok bývá tradičně spojen s přijímáním novoročních předsevzetí. Co kdybychom si předsevzali, že přestaneme věřit morálním výzvám?

12.1.2020 v 10:51 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 846 | Diskuse

Ivo Cerman

Zákon o vině Sovětského svazu za rozpoutání druhé světové války

KSČM znovu bojuje proti falšování dějin. Co se v rezoluci Evropského parlamentu vlastně píše a proč jsou komunisté v rozporu sami se sebou?

22.12.2019 v 15:29 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 1753 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladka Spidlova

Lidi, vy to nevidíte?

Nevidíte to, že se nám po takřka sto letech vrací to, co před těmi takřka sto lety rozvrátilo celou Evropu, celý svět?

20.2.2020 v 12:56 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 272 | Diskuse

Lenka Fučíková

Když se oligarchie snaží ovládat volný trh

Vysokou školu ekonomiku jsem absolvovala několik let po sametové revoluci. Začala jsem 3 roky po a končila v roce 1997. Hlavní pravidlo, které nás učili bylo, že nejlépe vše funguje, pokud ochráníme pravidla VOLNÉHO TRHU.

20.2.2020 v 9:46 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 653 | Diskuse

Jan Dvořák

Nedopusťme, aby kvůli naší špatné volbě musel A. Babiš odejít z politiky

Premiér použil psychologické lsti, když oznámil, že za jistých okolností se stáhne z politiky. Předpokládaná, a z prvních reakcí veřejnosti i potvrzená odezva, by tyto okolnosti měla však vyloučit.

20.2.2020 v 9:11 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 515 | Diskuse

Jiri Kucera

Já Slovákům nezávidím vůbec nic

Prý máme Slovákům co závidět, pokud jde o politiku. Předkládám vám níže fragment programu politického subjektu SME RODINA, který za pár týdnů bude spolurozhodovat o osudu Slovenska a je považován za součást slovenské "nové doby".

20.2.2020 v 8:24 | Karma článku: 30.19 | Přečteno: 1411 | Diskuse

Martin Braun

Na okraj tragédie v Německém Hanau

Musím předeslat, že tento článek píši krátce po 23 hodině mého času, tedy krátce po 6 hodině ranní v Česku. To pro případ, že by se objevily ověřené informace o tragedii, která stála život 8 lidí, zavražděných v Hanau.

20.2.2020 v 6:45 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 1548 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 33.54 Průměrná čtenost 2469

Jsem historik, píšu knihy, čtu knihy a pořád někam jezdím.Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...