Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 18. května 2022 Nataša

V Gaze nastaly veřejné popravy "kolaborantů"

21. 11. 2012 9:50:33
Tentokrát Arabové vraždí Araby. Podobně jako tomu bylo v Egyptě v době „arabského jara“, začal i teď v Gaze hon na údajné izraelské špióny a kolaboranty. Nejde ani tak o popravy, to by musel nejdřív proběhnout soud, muselo by zaznít obvinění a obhajoba a pak by padl přiměřený trest. Ale tady jde o lynčování a vraždy za bílého dne. Dnes v úterý se tím hrdě pochlubili mluvčí Hamásu ve vysílání jejich rozhlasové stanice Al Aqsá. „Popravili jsme šest agentů sionistické okupace,“ říkají.

"Popravení" kolaboranti. TV/radio Al-Aqsá.

bikers_bodies_dragged.jpg
Svět se o tomto výkonu spravedlnosti dověděl v pátek ze zpráv New York Times, který získal popis jedné takové „popravy“ od náhodného svědka. Taxikář Wael Mohamed pozoroval celou událost ze schodů u mešity. Přijel džíp, z kterého dva maskovaní muži vyvedli spoutaného zajatce. Později byl identifikován jako Ashraf Qaida. Teroristi ho postavili pod plakát Hamásu a třikrát zezadu střelili do hlavy. „Pořád žil,“ říká taxikář. „Sundali mu pouta, obrátili ho vzhůru nohama a znova do něj stříleli.“ Jeden z pachatelů pak u mrtvého těla vylepil plakát, který oznamoval, že popravu vykonaly brigády Al-Qassam, vojenské křídlo Hamásu, a uváděl údajné zločiny popraveného. Po čtvrthodině přiběhl dav, který přikryl mrtvé tělo igelitovámi taškami. Po další čtvrthodině tělo odvezla sanitka. Veřejná poprava měla být zřejmě výstrahou pro ostatní.

bodydragged.jpg
To se stalo v pátek. V úterý přišla zpráva o dalších šesti popravách a na webu rádia Al-Aqsá se objevily drastické fotografie, na nichž jsou vidět tři popravení muži s rukama svázanýma za zády. Mrtvoly leží volně na ulici, kolem nich stojí dav arabských mužů s obligátními mobily a fotí si tu atraktivní podívanou. Některé záběry se objevily na youtube. Záhy se objevily fotografie rozesmátých mužů na motorkách, ke kterým mají řetězy připoutané další popravené kolaboranty.

Popravy a hon na špiony

bodydragged2.jpg
K podobným jevům dochází ve chvilkách davového fanatismu a vnějšího ohrožení. Za „arabského jara“ v Egyptě nastal podobný jev. Hledali se izraelští a američtí špioni, pořádal se hon na izraelské turisty, který nakonec vyvrcholil útokem na izraelskou ambasádu. Nejslavnější obětí špionománie byl Ilan Grapel, židovský student práv, který byl egyptskými vlastenci „zadržen“, právě když z jedné internetové kavárny posílal supertajné emaily Mossadu. V říjnu 2011 ho Egypt propustil výměnou za osvobození 25 teroristů.

Málo se ale ví o tom, že trest smrti se praktikuje na území Palestinské samosprávy a v pásmu Gazy i v době míru. Ne ze strany krvelačných Izraelců, ale ze strany Arabů vůči Arabům. V roce 2011 bylo na území Palestinské samosprávy vyneseno 6 rozsudků smrti, ale nevíme, kolik jich bylo vykonáno. Za dobu své vlády v pásmu Gazy vykonal Hamás 14 poprav. V září 2012 pak soudně usvědčil jednoho muže z kolaborace pro Izrael.

Trest smrti hrozí ale i tomu, kdo prodá dům či jinou nemovitost Židům. Palestinská samospráva považuje prodej domu či nemovitosti Židům za zločin už od roku 1994, od roku 1997 za něj hrozí trest smrti. Popravu však musí schválit prezident samosprávy a ten ji v případě "kolaborantů" většinou nepovolil. "Odsouzení" však byli i přesto zpravidla zavražděni. V dubnu 2012 byl odsouzen k smrti jistý Mohamed Abu Shahala za to, že Židům prodal jeden dům v Hebronu. V sehraném soudním procesu se Shahala po mučení přiznal nejen k tomu, že zprostředkoval prodej domu Židům, ale i k tomu, že je dlouhá léta tajným špionem Mossadu.

Jiná demokracie?

Komentátoři se shodují v tom, že tyto veřejné popravy údajných kolaborantů mají zastrašovat veřejnost. Nejsou to činy určené pro západní média, ale pro místní obyvatelstvo pásma Gazy. Myslím, že každý, kdo píše o arabsko-izraelských konfliktech v tom duchu, jako kdyby teroristické skupiny reprezentovaly jednomyslně vůli lidu, by měl brát tyto skutečnosti v potaz. Politický útvar, který vytvořila vláda Hamásu v pásmu Gazy, není žádná demokracie.

V médiích se často opakuje, že Hamás byl zvolen demokraticky a že to není teroristická skupina, protože má i SOCIÁLNÍ PROGRAM. „Demokraticky“ byl zvolen v roce 2006, tedy před šesti lety! Vlády nad pásmem Gazy se chopil násilím po občanské válce v červnu 2007. Od té doby se další volby nekonaly a režim, který tu Hamás vybudoval, rozhodně nepřeje svobodě projevu, ani nerespektuje lidská práva arabského obyvatelstva. Kromě těchto poprav bych upozornil taky na nedávno potlačenou demonstraci žen v pásmu Gazy, k níž také došlo během této války.

A sociální programy? Tohle svaté zaklínadlo zastírá, že prioritou Hamásu a jeho partnerů je pokračování teroristických útoků proti Izraeli, a ne budování demokratického a prosperujícího státu. Nesmyslné politice pokračujícího teroru obětovali vůdci Hamásu vše. Nechali zničit zemědělská zařízení, která jim zanechali Izraelci, protože je raději využívají pro budování tunelů a vystřelování raket na Izrael. Současná válka je v první řadě důsledkem této nesmyslné politiky arabských vůdců. Novináři, kteří teď otiskují články o nadšené podpoře Arabů vůči Hamásu, by měli vzít v potaz, že místní obyvatelé mohou těžko vyjádřit nesouhlas, když mají před očima veřejně popravované „kolaboranty“ a jejich rozhled je omezen jednostraným zpravodajstvím a nenávistnou výchovou. Ti, kteří líčí izraelskou „okupaci“ jako to úplně nejhorší porušování lidských práv, by měli vzít v potaz, že Izraelci se takhle k Arabům nechovali. Takhle vypadá reálně režim, který si Palestinci vybudovali sami na území pod svou kontrolou.

shotcollaboratosGaza.jpg

collaborator2.jpg

collaborator5.jpg

ZDROJE:

Al-Aqsa (rádio Hamásu): http://www.alaqsavoice.ps/arabic/index.php?action=detail&id=103633

Maan (agentura Palestinské samosprávy): http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=540228

ynetnews.com (Izraelské noviny): http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4309436,00.html

New York Times: http://www.nytimes.com/2012/11/17/world/middleeast/suspected-collaborator-with-israel-executed-in-gaza.html

VIDEO youtube.com

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DQhhwvG6KU5E%26feature%3Dplayer_embedded

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ivo Cerman | středa 21.11.2012 9:50 | karma článku: 36.67 | přečteno: 8591x

Další články blogera

Ivo Cerman

Tati, kolikrát jsi měl v životě menstruaci?

Den matek v době postdemokratické, aneb má míň práv nesezdaný homosexuál anebo ženatý tatínek? Do kolika let věku dítěte je potrat ještě legální?

8.5.2022 v 19:25 | Karma článku: 28.43 | Přečteno: 821 | Diskuse

Ivo Cerman

Očité svědectví z divadla v Mariupolu. „Kdo nebyl vpředu, nepřežil.“

Přináším překlad svědectví ženy, která prožila bombardování divadla v Mariupolu. Byly tam i rodičky s dětmi z rozbombardované porodnice!

31.3.2022 v 14:00 | Karma článku: 38.90 | Přečteno: 7015 | Diskuse

Ivo Cerman

"Němci, nestydíte se?" Otevřený dopis Ukrajinců německé vládě

V Německu zuří válka otevřených dopisů. Ukrajinci píšou, aby Německo přestalo kupovat ruský zemní plyn, Zelení zase chtějí mír, komunismus a rychlou porážku Ukrajiny.

12.3.2022 v 14:55 | Karma článku: 41.26 | Přečteno: 12452 | Diskuse

Ivo Cerman

Ruské dezinformace? Aneb svého vyjednavače si nepopravili…

Ačkoliv čeští novináři rádi poučují o boji s ruskými dezinformacemi, sami se proti nim bránit neumí.

11.3.2022 v 15:07 | Karma článku: 30.52 | Přečteno: 1931 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Lněnička

Recept na inflaci, Michl a jiné lapálie

Nový šéf ČNB Michl v rozhovorech o inflaci často připomíná slova Aloise Rašína: „Pracovat a spořit“. Jeho krédem je: „Já bych nikomu nepomáhal.“

17.5.2022 v 23:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 65 | Diskuse

Jan Fuchs

Příkopy mezi námi aneb začalo to Czechtekkem… a taky vejci...

Pro zdravou pluralitní demokracii je potřeba rozličnost a variabilitu druhých názorů. Vše slušně. Bez invektiv. Bez agrese a s respektem vůči druhé straně. O tu jsme přišli v roce 2005 a jak k tomu došlo ?

17.5.2022 v 21:02 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Snopek

Proč bychom si měli vážit prezidenta Miloše Zemana

Miloš Zeman je dnes obdivovanou a široce respektovanou osobností. Vystupováním, léty trpělivé každodenní práce a především svým ryzím charakterem si získal srdce Čechů, nadšení Evropanů a sympatie světové veřejnosti.

17.5.2022 v 17:13 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 390 | Diskuse

Bronislav Ondraszek

Hillary Killary Clinton

Přezdívku Killary si zasloužila jako ministryně zahraničí po kauze v libyjském Benghází. Dokonce vyšla kniha „Killary“ Josepha Smitha. Clinton je zpátky ve hře, díky Ukrajině.

17.5.2022 v 9:27 | Karma článku: 6.25 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jan Bartoň

Turecko odmítá Finsko a Švédsko v NATO

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že „není nakloněn“ vstupu Finska a Švédska do NATO. Důvody jsou podle něho podpora Finska a Švédska Kurdské straně pracujících PKK.

17.5.2022 v 8:30 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 623 | Diskuse
Počet článků 243 Celková karma 34.78 Průměrná čtenost 2519

Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Najdete na iDNES.cz