V Gaze nastaly veřejné popravy "kolaborantů"

21. 11. 2012 9:50:33
Tentokrát Arabové vraždí Araby. Podobně jako tomu bylo v Egyptě v době „arabského jara“, začal i teď v Gaze hon na údajné izraelské špióny a kolaboranty. Nejde ani tak o popravy, to by musel nejdřív proběhnout soud, muselo by zaznít obvinění a obhajoba a pak by padl přiměřený trest. Ale tady jde o lynčování a vraždy za bílého dne. Dnes v úterý se tím hrdě pochlubili mluvčí Hamásu ve vysílání jejich rozhlasové stanice Al Aqsá. „Popravili jsme šest agentů sionistické okupace,“ říkají.
"Popravení" kolaboranti. TV/radio Al-Aqsá.

bikers_bodies_dragged.jpgSvět se o tomto výkonu spravedlnosti dověděl v pátek ze zpráv New York Times, který získal popis jedné takové „popravy“ od náhodného svědka. Taxikář Wael Mohamed pozoroval celou událost ze schodů u mešity. Přijel džíp, z kterého dva maskovaní muži vyvedli spoutaného zajatce. Později byl identifikován jako Ashraf Qaida. Teroristi ho postavili pod plakát Hamásu a třikrát zezadu střelili do hlavy. „Pořád žil,“ říká taxikář. „Sundali mu pouta, obrátili ho vzhůru nohama a znova do něj stříleli.“ Jeden z pachatelů pak u mrtvého těla vylepil plakát, který oznamoval, že popravu vykonaly brigády Al-Qassam, vojenské křídlo Hamásu, a uváděl údajné zločiny popraveného. Po čtvrthodině přiběhl dav, který přikryl mrtvé tělo igelitovámi taškami. Po další čtvrthodině tělo odvezla sanitka. Veřejná poprava měla být zřejmě výstrahou pro ostatní.

bodydragged.jpgTo se stalo v pátek. V úterý přišla zpráva o dalších šesti popravách a na webu rádia Al-Aqsá se objevily drastické fotografie, na nichž jsou vidět tři popravení muži s rukama svázanýma za zády. Mrtvoly leží volně na ulici, kolem nich stojí dav arabských mužů s obligátními mobily a fotí si tu atraktivní podívanou. Některé záběry se objevily na youtube. Záhy se objevily fotografie rozesmátých mužů na motorkách, ke kterým mají řetězy připoutané další popravené kolaboranty.

Popravy a hon na špiony

bodydragged2.jpgK podobným jevům dochází ve chvilkách davového fanatismu a vnějšího ohrožení. Za „arabského jara“ v Egyptě nastal podobný jev. Hledali se izraelští a američtí špioni, pořádal se hon na izraelské turisty, který nakonec vyvrcholil útokem na izraelskou ambasádu. Nejslavnější obětí špionománie byl Ilan Grapel, židovský student práv, který byl egyptskými vlastenci „zadržen“, právě když z jedné internetové kavárny posílal supertajné emaily Mossadu. V říjnu 2011 ho Egypt propustil výměnou za osvobození 25 teroristů.

Málo se ale ví o tom, že trest smrti se praktikuje na území Palestinské samosprávy a v pásmu Gazy i v době míru. Ne ze strany krvelačných Izraelců, ale ze strany Arabů vůči Arabům. V roce 2011 bylo na území Palestinské samosprávy vyneseno 6 rozsudků smrti, ale nevíme, kolik jich bylo vykonáno. Za dobu své vlády v pásmu Gazy vykonal Hamás 14 poprav. V září 2012 pak soudně usvědčil jednoho muže z kolaborace pro Izrael.

Trest smrti hrozí ale i tomu, kdo prodá dům či jinou nemovitost Židům. Palestinská samospráva považuje prodej domu či nemovitosti Židům za zločin už od roku 1994, od roku 1997 za něj hrozí trest smrti. Popravu však musí schválit prezident samosprávy a ten ji v případě "kolaborantů" většinou nepovolil. "Odsouzení" však byli i přesto zpravidla zavražděni. V dubnu 2012 byl odsouzen k smrti jistý Mohamed Abu Shahala za to, že Židům prodal jeden dům v Hebronu. V sehraném soudním procesu se Shahala po mučení přiznal nejen k tomu, že zprostředkoval prodej domu Židům, ale i k tomu, že je dlouhá léta tajným špionem Mossadu.

Jiná demokracie?

Komentátoři se shodují v tom, že tyto veřejné popravy údajných kolaborantů mají zastrašovat veřejnost. Nejsou to činy určené pro západní média, ale pro místní obyvatelstvo pásma Gazy. Myslím, že každý, kdo píše o arabsko-izraelských konfliktech v tom duchu, jako kdyby teroristické skupiny reprezentovaly jednomyslně vůli lidu, by měl brát tyto skutečnosti v potaz. Politický útvar, který vytvořila vláda Hamásu v pásmu Gazy, není žádná demokracie.

V médiích se často opakuje, že Hamás byl zvolen demokraticky a že to není teroristická skupina, protože má i SOCIÁLNÍ PROGRAM. „Demokraticky“ byl zvolen v roce 2006, tedy před šesti lety! Vlády nad pásmem Gazy se chopil násilím po občanské válce v červnu 2007. Od té doby se další volby nekonaly a režim, který tu Hamás vybudoval, rozhodně nepřeje svobodě projevu, ani nerespektuje lidská práva arabského obyvatelstva. Kromě těchto poprav bych upozornil taky na nedávno potlačenou demonstraci žen v pásmu Gazy, k níž také došlo během této války.

A sociální programy? Tohle svaté zaklínadlo zastírá, že prioritou Hamásu a jeho partnerů je pokračování teroristických útoků proti Izraeli, a ne budování demokratického a prosperujícího státu. Nesmyslné politice pokračujícího teroru obětovali vůdci Hamásu vše. Nechali zničit zemědělská zařízení, která jim zanechali Izraelci, protože je raději využívají pro budování tunelů a vystřelování raket na Izrael. Současná válka je v první řadě důsledkem této nesmyslné politiky arabských vůdců. Novináři, kteří teď otiskují články o nadšené podpoře Arabů vůči Hamásu, by měli vzít v potaz, že místní obyvatelé mohou těžko vyjádřit nesouhlas, když mají před očima veřejně popravované „kolaboranty“ a jejich rozhled je omezen jednostraným zpravodajstvím a nenávistnou výchovou. Ti, kteří líčí izraelskou „okupaci“ jako to úplně nejhorší porušování lidských práv, by měli vzít v potaz, že Izraelci se takhle k Arabům nechovali. Takhle vypadá reálně režim, který si Palestinci vybudovali sami na území pod svou kontrolou.

shotcollaboratosGaza.jpg

collaborator2.jpg

collaborator5.jpg

ZDROJE:

Al-Aqsa (rádio Hamásu): http://www.alaqsavoice.ps/arabic/index.php?action=detail&id=103633

Maan (agentura Palestinské samosprávy): http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=540228

ynetnews.com (Izraelské noviny): http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4309436,00.html

New York Times: http://www.nytimes.com/2012/11/17/world/middleeast/suspected-collaborator-with-israel-executed-in-gaza.html

VIDEO youtube.com

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DQhhwvG6KU5E%26feature%3Dplayer_embedded

Autor: Ivo Cerman | středa 21.11.2012 9:50 | karma článku: 36.55 | přečteno: 8554x

Další články blogera

Ivo Cerman

„Babišovi voliči jsou jako von, koukaj co by ukradli.“

Dokud bude opozice pohrdat lidmi, nezíská je na svou stranu. Co pravil o protestech kájínkolog Josef Klíma.

23.6.2019 v 19:25 | Karma článku: 28.43 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Ivo Cerman

Návrat propagandy do české historiografie

Zvláštní "promuslimská“ propaganda časopisu Dějiny a současnost nastavuje v historiografii nová měřítka.

26.4.2019 v 10:23 | Karma článku: 25.53 | Přečteno: 664 | Diskuse

Ivo Cerman

Vládkyně symbolů

Jaký obraz Marie Terezie vytvořila německá historička Barbara Stollberg-Rilinger? Řada lidí se mě ptala, kterou biografii Marie Terezie bych jim doporučil.

12.4.2019 v 9:44 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 240 | Diskuse

Ivo Cerman

Teroristické útoky migrantů za březen 2019

Utrecht, Milano a unesený tanker – zločiny spáchané migranty v Evropě byly akty terorismu. Průběžná kronika.

2.4.2019 v 20:08 | Karma článku: 46.50 | Přečteno: 6707 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Vás nepotěším, stále kvokají, stále kvokají :

kdo? Komunisti. A ti, co se stále nemohou smířit s faktem, že by tento mor lidské civilizace už dávno měl být na smetišti dějin. Jako je tomu nyní, v případu paní Věry Sosnárové. Znáte jí?

19.7.2019 v 5:29 | Karma článku: 7.41 | Přečteno: 107 | Diskuse

Karel Ábelovský

Jak poznat špatnou vládu i v době ekonomické konjunktury?

A jak poznat i každou levicovou, a často právě jen proto špatnou vládu v době ekonomického růstu, v době kdy se ekonomice země, často navzdory oné vládě daří? No, je to v celku prosté a navíc i doložitelné zkušeností z minulosti.

18.7.2019 v 15:29 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 339 | Diskuse

Petr Burian

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

18.7.2019 v 13:33 | Karma článku: 32.87 | Přečteno: 670 | Diskuse

Pavel Vávra

Ovčáček, vyhrožování a násilí

Mluvčí pana prezidenta (a tedy pan prezident) tak často mluví o obavě z "násilí na protestech Milionu chvilek", že člověk nutně musí dospět k názoru, že si takový scénář přejí.

18.7.2019 v 13:19 | Karma článku: 19.95 | Přečteno: 394 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Ukrajinský ústavní soud potvrdil zákon o zločinnosti nacismu a komunismu

Ukrajina tak postavila nacismus a komunismus na stejnou úroveň a zakazuje tímto šíření jejich symbolů. Tento zákon okamžitě podnítil rozhořčené protesty ze strany Moskvy.

18.7.2019 v 13:16 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 195 | Diskuse
Počet článků 159 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2210

Jsem historik, píšu knihy, čtu knihy a pořád někam jezdím.Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Najdete na iDNES.cz