Úterý 20. dubna 2021, svátek má Marcela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. dubna 2021 Marcela

V Gaze nastaly veřejné popravy "kolaborantů"

21. 11. 2012 9:50:33
Tentokrát Arabové vraždí Araby. Podobně jako tomu bylo v Egyptě v době „arabského jara“, začal i teď v Gaze hon na údajné izraelské špióny a kolaboranty. Nejde ani tak o popravy, to by musel nejdřív proběhnout soud, muselo by zaznít obvinění a obhajoba a pak by padl přiměřený trest. Ale tady jde o lynčování a vraždy za bílého dne. Dnes v úterý se tím hrdě pochlubili mluvčí Hamásu ve vysílání jejich rozhlasové stanice Al Aqsá. „Popravili jsme šest agentů sionistické okupace,“ říkají.

"Popravení" kolaboranti. TV/radio Al-Aqsá.

bikers_bodies_dragged.jpg
Svět se o tomto výkonu spravedlnosti dověděl v pátek ze zpráv New York Times, který získal popis jedné takové „popravy“ od náhodného svědka. Taxikář Wael Mohamed pozoroval celou událost ze schodů u mešity. Přijel džíp, z kterého dva maskovaní muži vyvedli spoutaného zajatce. Později byl identifikován jako Ashraf Qaida. Teroristi ho postavili pod plakát Hamásu a třikrát zezadu střelili do hlavy. „Pořád žil,“ říká taxikář. „Sundali mu pouta, obrátili ho vzhůru nohama a znova do něj stříleli.“ Jeden z pachatelů pak u mrtvého těla vylepil plakát, který oznamoval, že popravu vykonaly brigády Al-Qassam, vojenské křídlo Hamásu, a uváděl údajné zločiny popraveného. Po čtvrthodině přiběhl dav, který přikryl mrtvé tělo igelitovámi taškami. Po další čtvrthodině tělo odvezla sanitka. Veřejná poprava měla být zřejmě výstrahou pro ostatní.

bodydragged.jpg
To se stalo v pátek. V úterý přišla zpráva o dalších šesti popravách a na webu rádia Al-Aqsá se objevily drastické fotografie, na nichž jsou vidět tři popravení muži s rukama svázanýma za zády. Mrtvoly leží volně na ulici, kolem nich stojí dav arabských mužů s obligátními mobily a fotí si tu atraktivní podívanou. Některé záběry se objevily na youtube. Záhy se objevily fotografie rozesmátých mužů na motorkách, ke kterým mají řetězy připoutané další popravené kolaboranty.

Popravy a hon na špiony

bodydragged2.jpg
K podobným jevům dochází ve chvilkách davového fanatismu a vnějšího ohrožení. Za „arabského jara“ v Egyptě nastal podobný jev. Hledali se izraelští a američtí špioni, pořádal se hon na izraelské turisty, který nakonec vyvrcholil útokem na izraelskou ambasádu. Nejslavnější obětí špionománie byl Ilan Grapel, židovský student práv, který byl egyptskými vlastenci „zadržen“, právě když z jedné internetové kavárny posílal supertajné emaily Mossadu. V říjnu 2011 ho Egypt propustil výměnou za osvobození 25 teroristů.

Málo se ale ví o tom, že trest smrti se praktikuje na území Palestinské samosprávy a v pásmu Gazy i v době míru. Ne ze strany krvelačných Izraelců, ale ze strany Arabů vůči Arabům. V roce 2011 bylo na území Palestinské samosprávy vyneseno 6 rozsudků smrti, ale nevíme, kolik jich bylo vykonáno. Za dobu své vlády v pásmu Gazy vykonal Hamás 14 poprav. V září 2012 pak soudně usvědčil jednoho muže z kolaborace pro Izrael.

Trest smrti hrozí ale i tomu, kdo prodá dům či jinou nemovitost Židům. Palestinská samospráva považuje prodej domu či nemovitosti Židům za zločin už od roku 1994, od roku 1997 za něj hrozí trest smrti. Popravu však musí schválit prezident samosprávy a ten ji v případě "kolaborantů" většinou nepovolil. "Odsouzení" však byli i přesto zpravidla zavražděni. V dubnu 2012 byl odsouzen k smrti jistý Mohamed Abu Shahala za to, že Židům prodal jeden dům v Hebronu. V sehraném soudním procesu se Shahala po mučení přiznal nejen k tomu, že zprostředkoval prodej domu Židům, ale i k tomu, že je dlouhá léta tajným špionem Mossadu.

Jiná demokracie?

Komentátoři se shodují v tom, že tyto veřejné popravy údajných kolaborantů mají zastrašovat veřejnost. Nejsou to činy určené pro západní média, ale pro místní obyvatelstvo pásma Gazy. Myslím, že každý, kdo píše o arabsko-izraelských konfliktech v tom duchu, jako kdyby teroristické skupiny reprezentovaly jednomyslně vůli lidu, by měl brát tyto skutečnosti v potaz. Politický útvar, který vytvořila vláda Hamásu v pásmu Gazy, není žádná demokracie.

V médiích se často opakuje, že Hamás byl zvolen demokraticky a že to není teroristická skupina, protože má i SOCIÁLNÍ PROGRAM. „Demokraticky“ byl zvolen v roce 2006, tedy před šesti lety! Vlády nad pásmem Gazy se chopil násilím po občanské válce v červnu 2007. Od té doby se další volby nekonaly a režim, který tu Hamás vybudoval, rozhodně nepřeje svobodě projevu, ani nerespektuje lidská práva arabského obyvatelstva. Kromě těchto poprav bych upozornil taky na nedávno potlačenou demonstraci žen v pásmu Gazy, k níž také došlo během této války.

A sociální programy? Tohle svaté zaklínadlo zastírá, že prioritou Hamásu a jeho partnerů je pokračování teroristických útoků proti Izraeli, a ne budování demokratického a prosperujícího státu. Nesmyslné politice pokračujícího teroru obětovali vůdci Hamásu vše. Nechali zničit zemědělská zařízení, která jim zanechali Izraelci, protože je raději využívají pro budování tunelů a vystřelování raket na Izrael. Současná válka je v první řadě důsledkem této nesmyslné politiky arabských vůdců. Novináři, kteří teď otiskují články o nadšené podpoře Arabů vůči Hamásu, by měli vzít v potaz, že místní obyvatelé mohou těžko vyjádřit nesouhlas, když mají před očima veřejně popravované „kolaboranty“ a jejich rozhled je omezen jednostraným zpravodajstvím a nenávistnou výchovou. Ti, kteří líčí izraelskou „okupaci“ jako to úplně nejhorší porušování lidských práv, by měli vzít v potaz, že Izraelci se takhle k Arabům nechovali. Takhle vypadá reálně režim, který si Palestinci vybudovali sami na území pod svou kontrolou.

shotcollaboratosGaza.jpg

collaborator2.jpg

collaborator5.jpg

ZDROJE:

Al-Aqsa (rádio Hamásu): http://www.alaqsavoice.ps/arabic/index.php?action=detail&id=103633

Maan (agentura Palestinské samosprávy): http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=540228

ynetnews.com (Izraelské noviny): http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4309436,00.html

New York Times: http://www.nytimes.com/2012/11/17/world/middleeast/suspected-collaborator-with-israel-executed-in-gaza.html

VIDEO youtube.com

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DQhhwvG6KU5E%26feature%3Dplayer_embedded

Autor: Ivo Cerman | středa 21.11.2012 9:50 | karma článku: 36.63 | přečteno: 8581x

Další články blogera

Ivo Cerman

„Policie v Chicagu zastřelila 13letého kluka!“

Novinky.cz znovu šíří anarchistickou propagandu opsanou od amerických médií. Kde je spravedlnost pro policii?

16.4.2021 v 13:43 | Karma článku: 40.91 | Přečteno: 1481 | Diskuse

Ivo Cerman

Chaos v odborném vedení boje s COVIDEM

Při pohledu na historii odborného vedení „boje s covidem“ se zdá, že jej neřídí Babiš, ale prof. Alzheimer. Po Blatného sesazení začínáme znovu načisto, jako by se vše zapomnělo...

11.4.2021 v 13:47 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 475 | Diskuse

Ivo Cerman

Jak se s epidemiemi dříve bojovalo

Každý školák ví, že „očkování-vakcinaci“ vynalezl lékař Jenner. Málo se ví, že před vakcinací se používala jiná drsná metoda. A všechny epidemie se očkovat nedají.

28.3.2021 v 15:54 | Karma článku: 19.68 | Přečteno: 602 | Diskuse

Ivo Cerman

„V USA se zkřížily dvě varianty koronaviru! Obavy se naplnily!“

Novinky.cz straší lidi dezinformací vzniklou z novinářského lajdáctví. Jak je to s mutacemi doopravdy?

6.3.2021 v 16:46 | Karma článku: 33.24 | Přečteno: 1157 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Historický odlet

Pro leteckého spottera (pozorovatele leteckého provozu) je to mimořádný zážitek. Zejména v tak politicky exponované kauze. Odlet vyhoštěných ruských diplomatů z Prahy v souvislosti s kauzou Vrbětice nevidíme každý den.

19.4.2021 v 20:30 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 287 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Ministr zdravotnictví káže vodu a pije víno

Dostalo se ke mně opravdu velice zajímavé video s naším novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem a na podvrh to opravdu nevypadá, protože je tam skoro celá vláda.

19.4.2021 v 18:41 | Karma článku: 32.32 | Přečteno: 1259 | Diskuse

Milan Šarapatka

Kauza Vrbětice přilévá olej do ohně již tak napjatým vztahům mezi velmocemi

Jsou Vrbětice zpackanou akcí ruské tajné služby ? Nebo jsou dokonce začátkem vyššího stupně konfrontace mezi velmocemi? To se možná dovíme v příštích týdnech.

19.4.2021 v 18:37 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 422 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus, Hrdina Ruska

Do vzduchu vyhozené sklady munice, ruská ambasáda napěchovaná pracovníky tajných služeb, něco takového samozřejmě Václava Klause, nositele vyznamenání Hrdina Ruska, sotva může pobouřit...

19.4.2021 v 18:16 | Karma článku: 21.84 | Přečteno: 268 | Diskuse

Miroslav Václavek

Když Rusko hovoří o míru, plánuje válku, když o přátelství, tak čekejte útok

Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že dne 26. srpna 1993 byla v Praze podepsána Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci.

19.4.2021 v 17:00 | Karma článku: 18.11 | Přečteno: 239 | Diskuse
Počet článků 218 Celková karma 27.37 Průměrná čtenost 2527

Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Najdete na iDNES.cz