Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Sexuální skandál Lorda Lestera

30. 11. 2018 11:02:51
V roce 2007 pomohl odsoudit Českou republiku za diskriminaci Romů ve školách. Dnes je tento Sorosův pomocník sám obviněn ze sexuálního obtěžování a porušování lidských práv.

Většině Čechů jméno Lorda Anthony Lestera asi nic neřekne. Přesto bychom ho zde měli znát, protože je to významný aktér kauzy D.H. a ostatní versus Česká republika z roku 2007. Tato kauza byla financovaná Sorosovými Open Society Foundations se sídlem v New Yorku, které ve spolupráci s European Roma Rights Center se dílem v Budapešti koupily od skupiny Romů z Ostravska práva je zastupovat. Potom zaplatily Lorda Lestera a skupinu drahých právníků, aby kauzu prosadili u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Cílem bylo vnutit České republice změny ve školství, i přesto že v době projednávání už byly „zvláštní školy“ u nás zrušeny. Podotýkám, že v době projednávání byla tato skupinka Romů dávno odrostlá školnímu věku. O jejich osud vůbec nešlo, byl to jen pokus vnutit nějakému státu ideologickou agendu cestou změn zákonů „shora“, formou žaloby.

Lord Lester a české školství

V důsledku této kauzy, která skončila překvapivým odsouzením České republiky, je české školství postaveno pod tzv. posílený dohled, nemůžeme provádět samostatnou školní politiku a v systému vzdělání zavádíme řadu pochybných a drahých opatření, jež nesledují praktické ale ideologické cíle. Jak vyplývá z nejnovější Zprávy o vyřizování stížností podaných proti České republice, patří k těmto opatřením i povinná předškolní docházka, nebo povinná inkluzivní politika. Zavedla se politika, v níž nejde o obsah, ani o kvalitu vzdělání, ale jen o papírovou „rovnost“. Abych nebyl správně pochopen: není špatné, že postavení Romů či handicapovaných dětí se řeší, ale špatné je, že v našem podřízeném postavení je nám předem předepisováno, jak se to má řešit. A na další okraj: antidiskriminace rovnost nezavádí. Antidiskriminace a rovnoprávnost jsou, dle mého názoru, dva naprosto odlišné přístupy z dvou různých právních kultur.

Nicméně to je něco, co osoby se vzděláním z oblasti anglického či amerického common law, které je jen mořem nesystematických precedentů, nepochopí. A lidé praktikující podobně pojaté evropské case law psané euroangličtinou, také ne. Bohužel v okamžiku, kdy se české školství stalo hříčkou v rukou aktivistů z USA a Velké Británie, byl náš osud svěřen právě takovým lidem. Hlavní úlohu získal dnešní Lord Anthony Lester, levicový aktivista s právním vzděláním z britských a amerických univerzit, který se angažoval v Labour Party a posléze v liberálně demokratické straně.

O školství a právo ve střední Evropě se nikdy nezajímal. Jeho životopis ukazuje, že jsme pro něj byli jen jednou z mnoha kauz po celé planetě, byli jsme „vzdálená země s lidmi, o nichž moc nevíme“. A mně připadá, že se o fenoménu „povinné školní docházky“ ani moc dovědět nesnažil. V rámci sériové výroby spravedlivých společností po celém světě jsme mu prostě spadli pod ruku, vyřídil nás a jel dál. Taky na tom po celou dobu slušně vydělával, takže o nezištný boj za spravedlnost v jeho případě nejde.

Láska mezi bojovníky za lidská práva

Letos – a to je neuvěřitelná ironie – se sám stal obětí duchů, které pomáhal vyvolat. Lord Lester je totiž také hlavním autorem neuvěřitelně hloupého britského zákona o rovnosti ras a pohlaví, který tuto problematiku řeší taxativním výčtem různých druhů diskriminací. Ukázalo se, že v roce 2006 se nechal příliš unést elánem spojeným s bojem za lidská práva, ve kterém mu pomáhala o 30 let mladší paní Jasvindera Sanghera. Během kampaně za nový zákon neodolal pokušení a někde ji osahával a obtěžoval. Prý jí tenkrát ujel noční vlak, tak jí nabídl, aby přenocovala v jeho domě, kde měla být jako záruka přítomná i Lady Katya. To je jeho manželka, další bojovnice za lidská práva. Jenže už cestou autem k němu domů se mu prý opakovaně nedařilo trefit se rukou na řadící páku, takže kolegyni pořád osahával na stehnech. V jeho velkém domě bylo potom dost místa na to, aby se po večeři snadno vzdálili z dohledu Lady Katyi. Pak to asi bylo divoké, protože paní Sanghera se ve svém pokoji zabarikádovala židlí. Ráno ale vše pokračovalo, protože ji dle dostupných popisů snad honil po kuchyni a bůhví, co ještě. Měl jí také slibovat baronský titul, jestli se s ním vyspí, a zároveň vyhrožovat „inkriminací“, pokud o tom někde řekne. Člověk se diví, co se může stát, když tři ne zrovna mladí bojovníci za lidská práva přenocují pod jednou střechou.

Dvojí spravedlnost

Koncem roku 2017 na něj paní Sanghera podala stížnost, kde popsala, co se tenkrát stalo. Velká Británie teď prožívá sérii takových kauz, které napodobují americké hnutí #MeToo. Je ironie, že to semlelo i takové demagogy, kteří tuto kulturu obviňování pomáhali vytvořit. Sněmovna lordů navrhla suspendovat Lestera až do roku 2022, mělo to být nejdelší „dočasné vyloučení“ v dějinách. Nicméně když jde o něj, tak je lord Lester náhle velmi vnímavý ke všemu, co jako angažovaný obviňovatel nevnímal. Najednou mu záleží na důkazech, najednou chce, aby slovo dostala i druhá strana, najednou vidí, že antidiskriminační systém, který pomáhal vytvořit, není „fair“ ale „flawed“. Když obviňoval Českou republiku, tak ho realita, ani názory druhé strany nezajímaly.

S pomocí vlivných přátel se mu podařilo rozhodnutí oddálit a nakonec sněmovna lordů v hlasování 12. listopadu 2018 skutečně zamítla návrh na jeho suspendování. Takže souzen nebude, ale má přinejmenším ostudu, protože v britských médiích je to teď kauza číslo jedna. Společně se sexuální kauzou sira Philipa Greena.

V našich médiích o tom zase vůbec nic nezaznělo. Člověk si nemůže odpustit srovnání s kauzou amerického soudce Kavanaugha, který byl bez důkazů obviněn ze sexuálního útoku, kterého se měl dopustit v roce 1982! Ačkoliv obvinění vznesená proti němu byla očividně účelově načasovaná, aby zabránila jeho zvolení soudcem Nejvyššího soudu, a zněla opravdu velmi nepravděpodobně, byla jim u nás věnována nezměrná pozornost. Příčinu vidím opět v plagiátorském charakteru našeho zahraničního zpravodajství. O kauze tohoto levicového politika, který má „vztah“ k České republice, se u nás nemluvilo vůbec.

Podle mého názoru bychom se o tom měli dovědět, jelikož takové kauzy ukazují, jací pokrytci jsou tito angažovaní aktivisté, kteří vůči jiným nastavují vysoké morální standardy a sami sobě přitom leccos prominou.

O školách praktických

Autor: Ivo Cerman | pátek 30.11.2018 11:02 | karma článku: 36.58 | přečteno: 1218x

Další články blogera

Ivo Cerman

"Jsme v tom společně." K projevu premiéra Babiše

V projevu premiéra Babiše jsme slyšeli spoustu marketingového smogu. Zkusil jsem napsat koncept projevu, který je víc v souladu se skutečnou politikou vlády.

25.3.2020 v 15:00 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 790 | Diskuse

Ivo Cerman

Prymulovy pohádky

O víkendu začali Prymula s Vojtěchem šířit představu, že lék na koronavir už máme. Ne remdesivir, ale plaquenil. Co si o tom máme myslet?

23.3.2020 v 14:43 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 976 | Diskuse

Ivo Cerman

Represe a dezinformace tyrana Prymuly

Chce zajít až k úplnému zákazu vycházení, a přitom vychází z dezinformací o viru, optimismu o vakcíně a nepravdách o chování obyvatel.

22.3.2020 v 10:35 | Karma článku: 30.60 | Přečteno: 1863 | Diskuse

Ivo Cerman

Stane se karanténa ohniskem nového právního řádu?

Babišova nouzová opatření mohou být začátkem nového právního řádu. Opozice a právníci promluvili, ale Česká televize jim nedává slovo.

18.3.2020 v 16:45 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 541 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 4.30 | Přečteno: 80 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 229 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 345 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.38 | Přečteno: 1501 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 288 | Diskuse
Počet článků 174 Celková karma 24.76 Průměrná čtenost 2424

Jsem historik, píšu knihy, čtu knihy a pořád někam jezdím.Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....