Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. února 2020 Lenka

Zákon o vině Sovětského svazu za rozpoutání druhé světové války

22. 12. 2019 15:29:39
KSČM znovu bojuje proti falšování dějin. Co se v rezoluci Evropského parlamentu vlastně píše a proč jsou komunisté v rozporu sami se sebou?

V době všeobecného rozvratu morálních hodnot je četba Haló novin jedinou zárukou kvalitní zábavy. Vážně to doporučuji. Pokud budete někdy naplněni beznadějí a znechucením nad současnou levicovou kontrarevolucí, kupte si tyto noviny a zasmějete se. V pondělí 16. 12. 2019 vytvořili komunisté zvlášť zajímavou názorovou koláž. Zásadní číslo přinášelo programová prohlášení Vojtěcha Filipa, teze volebního programu a usnesení ÚV KSČM proti přepisování dějin.

Nedopustíme český Majdan

Projev předsedy ÚV KSČM nese název „Řídí se koordinovaná akce proti suverenitě ČR“. V něm se KSČM prezentuje jako strana ochránců pořádku, která brání naši zemi před „českým majdanem“ neboli státním převratem, jehož nitky vedou kamsi do špiček EU a USA. Organizátoři českého Majdanu nahnali lidi na Letnou, blokovali Hlavní nádraží v Praze a vyzkoušeli si kybernetický útok na českou nemocnici (pozn.tohle byl Filipův výmysl). Dalším jejich činem je záměr odstranit pomník maršála Koněva a postavit v Řeporyjích pomník vlasovcům. Z toho zřetězení událostí je zřejmé, že Filip má na mysli Milion chvilek pro demokracii, potažmo demokratickou opozici proti Babišovi (na Praze 6 vládne koalice v čele s TOP09, nicméně podnět k odstranění pomníku dala petice, kterou sepsal 29.8.2019 monarchista Radim Špaček). Tyto síly neváhá Filip označit za kolaboranty sloužící cizím státům. A nesloužila v minulosti celá KSČ cizímu státu? Ale nepředbíhejme. Proti ČR a její suverenitě se prý vede koordinovaná akce, kterou řídí silné organizace ze zahraničí.

V tomto ohledu má předseda ÚV KSČM pravdu, proti nám i dalším zemím východní Evropy se skutečně vedou koordinované akce organizované nadnárodními neziskovkami a některými státy, jež se považují za morální velmoci. V době migrační krize tyto aktivity ještě zesílily. Jsou to akce levicových extrémistů, kteří potřebují nepřítele a k tomuto účelu jim vhodně slouží slabé země východní Evropy. Paradoxem ovšem je, že náš vlastní stát se na těchto kampaních proti sobě podílí, vytváří instituce, které takovou propagandu šíří a nebrání se. Naopak na vlastní obranu proti propagandě jsme nevytvořili – za celých 30 let polistopadové demokracie – vůbec žádnou instituci. Jen jednou se uvažovalo o jakémsi úřadu na obranu proti ruské propagandě. Naše organizace, které se na nich podílí kvůli ochraně menšin a migrantů, by měly vzít v potaz, že na Západě jsme my sami v roli menšin a imigrantů a součástí kampaní proti zemím východní Evropy je šíření nenávisti proti imigrantům z východní Evropy na Západě.

Nicméně takovéto hrozby předseda ÚV KSČM nemyslí. Podle něj jde v dnešní době: „O naplňování programového dokumentu, který zpracovávali myslím v 80. letech ve spolkové republice Německo s cílem zbavit německý národ odpovědnosti za druhou světovou válku.“ Mohli jsme to prý vidět na kauze Lety. Za „české přisluhovače“ označil konkrétně KDU-ČSL, TOP09 a ODS, k nimž se připadávají Piráti.

Nicméně i přesto, že se KSČM označila za ochránkyni pořádku proti mezinárodním silám rozvratu, chválí ve stejném čísle Haló novin zahraniční klimatická a proimigrační hnutí, jejichž ekonomické návrhy by dopadly na chudé, střední a důchodcovské voliče, jejichž zájmy levice údajně hájí. Titulní stránka Haló novin oslavuje vznik hnutí Sardinky, jež vzniklo v Itálii na protest proti – cituji - „nacionalistické politice protiimigrační strany Liga“. Haló noviny souhlasně uvádějí, že k protestu se připojili i zástupci odborových svazů (CGIL a Anpi). Uvnitř listu (s. 7) zase Haló noviny litují toho, že dvoutýdenní konference OSN o klimatu v Madridu skončila bez výsledku. To znamená, že extrémisté, kteří vnucují státům přechod k „nátlakové přímé demokracii“ zatím neuspěli. Na koho jejich ekonomická opatření dopadnou? Na voliče, které oslovuje KSČM. Další článek vyslovuje sympatie anglickému levicovému antisemitovi Jeremy Corbynovi a další sype špínu na vůdce venezuelské demokratické opozice Juana Guaidó, který se provinil kritikou socialismu. Bedlivý čtenář z toho musí mít hlavu zmatenou, protože se to vše děje v rámci boje proti silám ohrožujícím demokracii, avšak ve jménu sil, které demokracii také nechtějí.

Proti falšování dějin

Nicméně hlavní téma je pro komunisty boj proti přepisování dějin. Týká se rezoluce EU schválené 19. 9. 2019, která požaduje, aby se 23. srpen slavil jako evropský den obětí totalitních režimů. Tomuto tématu se prý věnovalo oddělení ÚV KSČM Stanislava Grospiče a ÚV KSČM přijal usnesení, které Haló noviny přetiskují na s. 9. V něm KSČM lituje nárůstu násilí, autoritářství a projevů neonacismu. Jednoznačně odsuzuje usnesení nově zvoleného Evropského parlamentu ze dne 19. září O významu evropské paměti pro budoucnost Evropy;, jež je prý „snahou vládnoucích elit“ využít pojmy totalitarismus a další k tomu, aby Sovětský svaz označily za stejné zlo jako třetí říši a obvinily ho z podílu na rozpoutání druhé světové války. Vyzývá ministerstvo zahraničí, aby se proti tomu postavilo, jinak prý budou pokračovat snahy, jako je pokus o odstranění pomníku maršála Koněva a pokus postavit pomník vlasovcům.. Co v té rezoluci stojí? Je to sled očíslovaných a opísmenkovaných vět, kde pod písmenem A stojí: „Komunistický Sovětský svaz a nacistické Německo podepsaly Smlouvu o neútočení, známou jako pakt Molotov-Ribbentrop a jeho tajné protokoly, jež rozdělily Evropy a území nezávislých států mezi dva totalitní režimy a rozdělily je do sfér vlivu, které připravily cestu pro vypuknutí druhé světové války.“ Pod písmenem D se pak vyjadřuje k poválečnému vývoji a konstatuje, že zatímco západní Evropa se mohla „obnovit a usmířit“, „jiné evropské země“ zůstaly půl století pod okupací Sovětského svazu, nebo tam vládly autoritářské režimy. Pod písmenem E pak che, aby se „zvýšilo povědomí“ o zločinech stalinismu a vedlo se o nich kriminální vyšetřování.

Za bezprostřední motivaci k návrhu označili východoevropští europoslanci fakt, že ruští představitelé prý v srpnu 2019 odmítli odpovědnost SSSR a místo toho šíří názor, že skutečnými původci druhé světové války jsou Polsko, baltské státy a Západ. K tomu dodejme, že o paktování Západu s Hitlerem mluvil i Putin, o jehož prohlášení informovaly Haló noviny v průběhu týdne.

Stanovisko předsedy ÚV KSČM jistě nalezne podporu kolegy Michala Pullmanna, předního bojovníka proti totalitarismu. Přesto si jako historik politického myšlení dovolím odcitovat dopis, který 8. 3. 1940 adresoval Adolf Hitler Mussolinimu v době vzájemné spolupráce Německa, Itálie i SSSR coby „totalitárních lidových států “totalitäre Volksstaaten: „...V podstatě nemá Německo žádný jiný válečný cíl, než mír! V podstatě nemají Anglie, ani Francie jiný válečný cíl než zničení totalitárních lidových států a tím i Německa. Německo bude tudíž tak dlouho bojovat, až tuto plutokratickou kliku válečných zločinců přinutí vzdát se konečně těchto cílů. Toto rozhodnutí je neotřesitelné!"

Petice občanů Prahy 6 za odstranění pomníku maršála Koněva (30. 8. 2019): https://e-petice.cz/petitions/petice-za-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-v-praze-6.html

text rezoluce Evropského parlamentu (19. 9. 2019): http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0098_EN.html

Autor: Ivo Cerman | neděle 22.12.2019 15:29 | karma článku: 26.41 | přečteno: 1753x

Další články blogera

Ivo Cerman

O české vině za holokaust

Dne 4. února 2020 bude na německém velvyslanectví v Praze představena „exportní“ kniha, která světu představí Čechy jako iniciátory a spolupachatele holokaustu.

3.2.2020 v 10:50 | Karma článku: 44.97 | Přečteno: 8856 | Diskuse

Ivo Cerman

Co je špatně v minisérii Marie Terezie

Scénáristka Mirka Zlatníková se rozhodla vylepšit historii seriálovými metodami a výsledek byl tragický.

13.1.2020 v 10:53 | Karma článku: 45.23 | Přečteno: 11035 | Diskuse

Ivo Cerman

Skončeme s moralizováním

Nový rok bývá tradičně spojen s přijímáním novoročních předsevzetí. Co kdybychom si předsevzali, že přestaneme věřit morálním výzvám?

12.1.2020 v 10:51 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 846 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Petříček

Co Čech , to muzikant?

Plkání o tom, proč mladí nehrají na kytaru a proč to s muzikou mají , jak to mají. No a jestli se to mění s věkem nebo už jsou kostky vržené.

20.2.2020 v 16:05 | Karma článku: 13.99 | Přečteno: 262 | Diskuse

Oto Jurnečka

Radovat se z nemuslimské střílečky není chytré

Reaguji na triumfální výkřiky typu: „Ha, a žádný muslim, žádný migrant“, které se objeví vždy, když se násilí dopustí nějaký domorodec evropského původu.

20.2.2020 v 14:51 | Karma článku: 34.60 | Přečteno: 1023 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Občan versus instituce

Prvního března opět podpořím svou účastí akci spolku Milion chvilek pro demokracii, protože lidé sdružení kolem něj stále vyjadřují i mé pocity, vlastně je nahlas říkají i za mne.

20.2.2020 v 13:18 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 310 | Diskuse

Robert Krejčí

Kam se ubírá demokracie?

Zaujal mě článek britského spisovatele a politologa Iaina Kinga nad myšlenkou "upadání" demokracie v zemích po celém světě. Pojďme se nad pojmem demokracie zamyslet hlouběji a zkusme zjistit, jakou cestou se skutečně ubírá...

20.2.2020 v 13:01 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 281 | Diskuse

David Evan

S porodnicí v Žatci už město nepočítá. Aneb: Što takája "bumáška"?

Žatecká městská nemocnice získala od Ústeckého kraje šest milionů korun, v loňském roce hospodařila se ziskem. Dále se však potýká s personálními problémy. Vedení města usiluje o systematičtější podporu od kraje.

20.2.2020 v 12:04 | Karma článku: 6.91 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 33.54 Průměrná čtenost 2469

Jsem historik, píšu knihy, čtu knihy a pořád někam jezdím.Naposledy jsem vydal knihu "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni. 

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...